slide 1 slide 2 slide 3 $slide){ ?>

Informator - Wieści z Rajczy

Witam serdecznie,

w załączniku przesyłam krótką informację oraz kilka fotek z wręczenia
nagród w zakończonym niedawno konkursie fotograficznym Oko na Beskidy.
Ceremonia wręczenia nagród oraz pamiątkowych dyplomów odbyła się w
miniony piątek w Hali Sportowej Beskid w Brennej przed koncertem
zespołu Gienek Loska Band. Pierwsze miejsce otrzymała praca pt. "Wschód
na Babiej" autorstwa Romana Lipińskiego z Zielonki koło Warszawy.

Pozostałe zdjęcia z koncertu dostępne są pod adresem:
http://www.wbrennej.pl/wydarzenia/fotoreportaze/category/121-gienek-loska-band


--
Z poważaniem
Wacław Greń
portal wBrennej.pl
tel. 530 852 148

MIELI OKO

W ubiegły piątek, 19 sierpnia 2011 w Hali Sportowej Beskid w Brennej odbyło się wręczenie nagród konkursu fotograficznego „Oko na Beskidy”. Tegoroczna edycja była premierowa i trwała od czerwca do sierpnia. Głównym organizatorem był lokalny portal internetowy w Brennej.pl wspierany przez Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna. Miłym zaskoczeniem okazała się liczba nadesłanych prac – aż 235! Warto zaznaczyć, że wszystkie przedstawiały bardzo wysoki poziom, co sprawiło nie lada trudność jury w skład którego weszli: Wojciech Wandzel (fotograf), Paweł Rusek (fotograf), Łukasz Muschiol (OPKIS Brenna), Sylwia Chrapek (pomysłodawczyni konkursu) oraz Daniel Jaworski (portal w Brennej.pl). Po burzliwych obradach wyłoniono grono zwycięzców: I miejsce – Roman Lipiński z Zielonki, II miejsce - Joanna Kureczko z Żywca, III miejsce - Natalia Iskrzycka z Wisły.
Jury postanowiło też przyznać wyróżnienia Dominikowi Łyszczek, Markowi Bednarzowi i Zbigniewowi Piernikowi. Autor najlepszej pracy otrzymał weekendowy pobyt dla dwóch osób wraz z możliwością nieograniczonego korzystania z centrum rekreacji ufundowany przez Hotel Spa & Wellness Kotarz. Po wręczeniu nagród i dyplomów, na scenę wkroczył Gienek Loska Band uświetniając wieczór swoim występem. Organizatorzy nie ukrywają, że w przyszłości będziemy mogli liczyć na kolejne edycje „Oko na Beskidy”.

 

 

 

Ustalono termin Zebrania Wiejskiego w Rajczy.

Zaproszenie.

 

 

 

Sołtys i Rada Sołecka Rajczy zaprasza na Zebranie Wiejskie które odbędzie się 18 września o godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Rajczy.

Jeżeli w wyznaczonym terminie nie będzie wymaganego quorum drugi termin Zebrania wyznaczony został na godzinę 16.10 w dniu 18 września 2011 r. Zebranie w nowym terminie jest ważne bez względu na ilość mieszkańców biorących w nim udział.

 

Porządek Zebrania:

1. Otwarcie zebrania.

2. Informacja Sołtysa z realizacji zadań w ramach funduszu sołeckiego w 2011 r..

3. Zgłaszanie zadań do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na rok 2012 i dyskusja.

4. Podjęcie uchwały o przyjęciu do realizacji zadań w ramach funduszu sołeckiego.

5.Zakończenie zebrania.

 

 

II Europejskie Targi Produktów Regionalnych pod Tatrami

 

 

W czwartek 11 sierpnia w Zakopanem rozpoczęły się II Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Impreza trwała do 14 sierpnia. Na targach pojawiło się 120 wystawców z tradycyjnymi wyrobami regionalnymi z 15 krajów europejskich. Na straganach znajdą się wyroby z Polski, Litwy, Słowacji, Czech, Węgier, Austrii, Bułgarii, Gruzji, Rumunii, Włoch, Portugalii, Francji, Hiszpanii, Grecji oraz Turcji. Można było kupić oczywiście tradycyjnego podhalańskiego oscypka, ale także turecką chałwę, hiszpańskie sery i wiele więcej. Impreza odbyła się na Równi Krupowej. Województwo Śląskie i gminę Rajcza reprezentowała Urszula Kopeć ze swoimi bibułkami. Nasza bibułkarka ponadto prowadziła warsztaty bibułkarstwie które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Robić kwiatki uczyły się dzieci i dorośli. Po raz kolejny mogliśmy promować naszą gminę. Wyjazdy na różnego rodzaju targi to dobra okazja do promowania Rajczy. Jesteśmy wdzięczni że Urząd Marszałkowski umożliwia nam promowanie naszej pięknej gminy. Dzięki Uprzejmości Urzędu Marszałkowskiemu w Katowicach mogliśmy promować Rajczę między innymi w Brukseli,Strasburgu,Warszawie ,Kielcach, Zakopanym i na wielu innych targach.

Administratorzy.

 

 

  

 
Fundacja „Pasterstwo Transhumancyjne” 
 
  Notice: Undefined variable: list in /var/www/html/konrad/morpheus/rajcza/templates/themza_j17_01/html/pagination.php on line 150 Notice: Undefined variable: html in /var/www/html/konrad/morpheus/rajcza/templates/themza_j17_01/html/pagination.php on line 150 Notice: Undefined variable: list in /var/www/html/konrad/morpheus/rajcza/templates/themza_j17_01/html/pagination.php on line 151 Powered by www.Rajcza.info.